admin | Uncategorized

РОЗКВІТАЙ ЖЕ, РІДНА МОВО!

Під таким гаслом урочистою лінійкою розпочався «Тиждень української писемності та мови» у Вищому професійному гірничо-будівельному училищі.

Найрізноманітніші заходи тривали з 4 по 8 листопада. Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад української мови та літератури.

Предметний тиждень вже традиційно приурочений Дню української писемності та мови – святу, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Мета тижня: донести до учнів ВПГБУ красу і багатство рідної мови; розвивати мовленнєві здібності підлітків; збагачувати словниковий запас; сприяти самореалізації кожного учасника, задіяного у програмі тижня; виховувати любов до рідної мови та розуміння її необхідності для нашого життя; створення емоційно-позитивного мікроклімату.

Тиждень розпочався інформаційними лінійками на гірничому та будівельному відділеннях, які організували викладач української мови та літератури Овчар Альона Станіславівна, творча група «Живе слово» (учні групи 5/18)! 5 листопада бібліотекарі ВПГБУ продемонстрували учням книжкові виставки: «Там, де живе рідна мова, живе український народ», «Слово про слово». 7 листопада на базі гірничого відділення Овчар А.С. провела для учнів групи 5/18 виховний захід на тему «Новий український правопис».

8 листопада учні ВПГБУ та педагогічні працівники взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності.

Швидко та цікаво сплив час, а предметний тиждень добіг кінця. Сьогодні святкові заходи вже стали спогадами, що виринають у пам’яті та майорять на яскравих фотознімках. Таланти учнів приємно вражають, а небайдужість і відповідальність у щоденних справах спонукають творити нові шедеври прекрасного.