admin | Uncategorized

Математика – це величезна споруда, створена уявленнями людини для пізнання Всесвіту. Серед усіх наук, які відкривають шлях до пізнання законів природи, найвеличнішою є саме математика. Вона вчить мислити й разом з тим вселяє віру в безмежні сили людського розуму.

Математика народилася з практичних потреб людини і залишається тісно пов’язаною з  практикою, причому стає їй дедалі більше потрібною. Математика допомагає людині в усіх її справах. Діапазон практичного застосування математики величезний! Яку б науку ви не вивчали, до якого б Вузу не вступали, в якій би галузі ви не працювали, всюди обов’язково потрібні математичні знання.

З 12.03.2018 р. по 16.03.2018 р. у будівельному відділенні Вищого професійного гірничо-будівельного училища проходив тиждень математики. Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, формування наукового світогляду, розширення й поглиблення знань, умінь і навичок, а також виховання самодисципліни та самоорганізації. Впродовж тижня використовувались різні прийоми і форми організації  позаурочної діяльності учнів, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу.

Розпочався тиждень 12.03.18 р. вернісажем математичних газет. Відкриття тижня математики відбулося на лінійці 13.03.2018 р. Викладач математики Бондаренко Т.І. оголосила план проведення тижня. Про важливість вивчення математики розповіли учні Трибрат Денис (група 1/17), Чуб Андрій та Черноіваненко Вадим (група 1/15).

Цього ж дня було проведено навчально-пізнавальну гру «Інтелектуальний марафон», де учні змогли показати свої знання з математики та інших природничих наук, а також перевірили й закріпили свої знання зі спецдисциплін, які вивчаються в училищі.  У грі змагалися три команди «Піфагорики», «Кмітливі математики» та «Многогранні розумники», які складалися з учнів різних професій.  Переможцями   стали учні команди «Піфагорики», які набрали більшу кількість балів.

14 березня – Міжнародний день числа π. В цей день проведено позакласний захід з математики «Дивовижне число π».  Учні розповіли історію виникнення числа Пі, познайомили з пам’ятниками числу, його містикою.

Число Пі – математична константа. За означенням число Пі дорівнює відношенню довжини кола до його діаметру. Причому, це відношення однакове для кіл з різними діаметрами. Пі-число подається у вигляді нескінченного десяткового дробу 3,14159265…   Учні переконалися в цьому, виконавши    практичну роботу.

Також учні мали змогу послухати музику числа Пі та познайомитись із українським рекордсменом запам’ятовування числа Пі – Артемом Гаріним.

Традиційно 15 березня всі бажаючі взяли участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру».

Протягом тижня учні змогли представити свої творчі роботи: кросворди та буклети з математики, а також взяти участь у виставці «Мистецтво орігамі».

Кращими були кросворди: учня групи 7/15 Губерніцького Миколи на тему «Многогранники в будівництві», учениці групи 7/15 Губської Ліліани –  «Многогранники» та учня групи 1/15 Хоменка Євгені –  «Тіла обертання».

Кращі буклети створили учні групи 7/15: Рожанська Вікторія на тему «Тіла обертання в професії будівельника» та Губська Ліліана – «Тіла обертання».

Найкращі поробки орігамі представили такі учні: Бондар Антон та Зеленський Дмитро (група 1/17), Марценковський Дмитро та Марценковський Олександр (група 1/16).

Протягом тижня учні змагалися у розгадуванні кросвордів та ребусів, розв’язуванні цікавих задач.

Завершено тиждень урочистою лінійкою, на якій підведено підсумки тижня та нагороджено грамотами та подяками активних учасників.

Проведення таких заходів під час предметних тижнів розвиває інтерес учнів до вивчення предмету, творчу уяву, художній смак, навички змагання, логічне та просторове мислення, посилює пізнавальну мотивацію, підвищує інтерес до активної творчої та самостійної діяльності, формує навички самостійності.

Дякуємо всім активним учасникам тижня і бажаємо досягти високих результатів у вивченні такого важливого предмету.