admin | Uncategorized
З 8 по 12 квітня у ВПГБУ пройшов тиждень фізики, математики і астрономії на тему «Джерело і мета математики – в практиці».
Завданням тижня було підвищити інтерес до навчальної діяльності, формування наукового світогляду, розширення й поглиблення знань, умінь і навичок, а також виховання самодисципліни та самоорганізації. Впродовж тижня використовувались різні прийоми і форми організації позаурочної діяльності, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу здобувачів освіти, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу.
Розпочався тиждень 08.04.19 р. вернісажем математичних газет.
Здобувачі освіти групи 5/18 прийняли участь у інтелектуальній грі «Сильна ланка», де переможцями стали Яковець Катерина та Манько Микита. Здобувачі освіти групи 5/17 прийняли участь у розважальній грі «Математика у професії кухар». Найкращі знання показали Михайлова Анастасія та Кучеренко Едуард.
9 квітня дві команди учнів групи 3/18 «Сила» і «Напруга» змагались у інтелектуальній грі «Конкурс знавців фізики». Вони здійснили подорож у фізичне царство і пригадали все, що знають про одну з найголовніших наук світу – фізику. Здобувачі освіти змогли показати свої знання з предмету та практичне їх застосування. Перемогу здобула команда «Сила».
Для здобувачів освіти груп 3/17, 4/17 було проведено астрономічну гру «Просторами космосу». Переможцями стали Кругляк Артем та Савельєв Владислав.
11 квітня було проведено позакласний захід «Математичні перегони». У перегонах приймали участь команди: «Ерудити» (група 1/18) та «Магістри» (група 3/18), де здобувачі освіти показали свої знання з математики та проявили смекалку і винахідливість. Перемогла команда «Магістри», яка набрали більшу кількість балів.
12 квітня – Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято встановлено на честь першого польоту людини в космос: саме цього дня виповнюється 58 років з того дня, коли Юрій Гагарін на космічному кораблі “Восток” здійснив перший в історії людства політ навколо орбіти Землі. Політ тривав 108 хвилин. Цей політ став потужним проривом в освоєнні космосу.
До цієї знаменної дати 11 квітня проведено виховну годину в групі 3/18 «Всесвіт нам бентежить мрії…» з метою ознайомлення здобувачів освіти з історією освоєння космічних просторів, виховання допитливості та інтересу до наукових знань.
12 квітня здобувачі освіти групи 1/18 взяли участь у космічній вікторині «Космос – дорога без кінця..». Захід проводився з метою розширення уявлення здобувачів освіти про космос, розвитку їх інтелектуальних здібностей, збагачування словникового запасу. На заході кожен з учасників відчув себе космонавтом. Хлопці відвідали такі планети: Марс, Венеру, Юпітер, Нептун, Сатурн, Меркурій. Згадали про героїв космосу – С. Корольова, К. Ціолковського, Ю. Гагаріна, Л. Каденюка, В. Терешкову.
Протягом тижня здобувачі освіти змогли представити свої творчі роботи: кросворди та буклети з математики, реферати, а також взяти участь у виставці «Мистецтво орігамі».
Кращими були кросворди з геометрії: Поліяна Михайла (група 3/18), Чайки Аліни, Василенко Ілони, Стрельник Ксенії та Коробки Жанни (група 8/16).
Кращий буклет створив Тіханов Євген (група 2/16) на тему «Тіла обертання в будові автомобіля».
Свої реферати представили: Гутиря Євген «Видатні математики Полтавщини», Скляр Сергій «Історія виникнення геометрії» (група 1/18), Майоренко Дмитро «Математики стародавньої Греції» та Момот Максим «М.В.Остроградський» (група 3/18).
Найкращі поробки орігамі представили: Марценковський Дмитро та Марценковський Олександр (група 1/16), Янівська Анастасія (група 8/16), Майоренко Дмитро, Момот Максим (група 3/18), Мартиненко Роман та Шевченко Назар (група 1/18).
Протягом тижня здобувачі освіти змагалися у розгадуванні кросвордів та ребусів, розв’язуванні цікавих задач.
Матеріал тижня було розподілено так, щоб була задіяна кожна група та різноманітні за формою і змістом заходи. Наша мета – пробудити в учнів стійкий інтерес до вивчення математики та фізики, показати могутність і красу цих предметів, розвивати комунікативну і творчу компетентності, стимулювати активність та самостійність.
Дякуємо всім активним учасникам тижня і бажаємо досягти високих результатів у вивченні таких важливих предметів.