admin | Uncategorized

Стежками великого гетьмана

Саморозвиток для викладача – це невід’ємна частина життя, саме тому педагогічний колектив відмовився від звичного святкування професійного свята і відправилися на  екскурсію у Чигирин. 

   

   

   

   

Якщо по дорозі ви прочитали “Чигиринщина” – знайте, ви вже в місті славних козаків, вільних духом людей, які найбільше люблять свободу! XVII ст. для Чигирина і для всієї території України увійшов у сучасну історію як період Визвольної війни українського народу проти загарбників. Боротьбу цю очолив Богдан Хмельницький, який зробив Чигирин столицею.

Під час екскурсії заповідником ми побачили Чигиринський історичний музей, піднялися на Кам’яну гору, на якій височить велетень-пам’ятник Богдану Хмельницькому, а також бастіон Дорошенко.

Потім подорожували у с. Суботів – рідні місця славного гетьмана, де бачили пам’ятку архітектури ХVII ст. – Іллінську церкву. Зображення саме цієї церкви знаходиться на 5 українських гривнях!  Доторкнулися до усипальниці Хмельницького.

Переїзд в унікальне урочище Холодний Яр – вікові дерева у природній балці, в якій навіть влітку температура не перевищує 20 градусів. Тут панує майже містична атмосфера! Саме з цими лісами пов’язаний ще один повстанський рух – Коліївщина. Чому така назва і хто такий Максим Залізняк ми дізналися під час екскурсії-прогулянки Холодним Яром. У кінці екскурсії – відвідали Мотронинський монастир і доторкнутиля до тисячолітнього дуба Залізняка ( майже 9 м в обхваті!).

Шановні колеги –подорожуйте, адже ці моменти є неповторними!