Новини

Виховний захід «Афганістан -наша пам’ять і біль»

admin | Uncategorized

15 лютого минає 30 років з дня виведення радянських військ з Афганістану. Війна тривала понад 9 років, більш ніж 15 тисяч молодих хлопців склали голови на чужій землі, з них понад 3000 українців.

Війна в Афганістані, своїм чорним крилом торкнулася і нашого краю. Афганська кампанія залишила невиліковну рану і у серцях тих, хто брав безпосередню участь у ній у цій війні, і тих, хто втратив друзів, синів чи батьків.

   

   

   

Напередодні 30-ї річниці виводу військ з Афганістану у групах 1/18 та 3/18,  класними керівниками Бондаренко Тетяною Іванівною та Грицаком Ігорем Михайловичем, відбувся виховний захід «Афганістан -наша пам’ять і біль», у ході якого здобувачі освіти ознайомились з історією втягнення радянських військ у війну в Афганістані, усвідомили ціну цієї авантюри радянського керівництва, познайомилися із зразками героїзму та самопожертви двох наших випускників КАПІТЕЙ Сергій Дмитрович та ТИТОВ Вячеслав Михайлович, які з честю виконали свій військовий обов’язок, ознайомилися та долучилися до проекту спогадів та дослідження війни в Афганістані.

 

День Святого Валентина у ВПГБУ

admin | Uncategorized

Святкування Дня Святого Валентина у ВПГБУ розпочалося  13.02. розіграшем  квитків  до розважального центру CITY CLUB, які були надані Відділом у справах сім’ї та молоді на чолі з Оробченко Т.В. Учні із задоволення відвідали розважальний заклад, танцювали під сучасну музику у супроводі ді- джеїв та брали участь у конкурсах.

Над створенням святкової атмосфери працювали як викладачі училища так й учні. Зусиллями творчої групи була організована тематична фото-зона, а стіни училища прикрасили учнівські стіннівки.

  

 

 

 

 

 

 

Солодким подарунком для закоханих став торт у вигляді серця, випечений майстром виробничого навчання Шишло Л.М. та учнями  групи 5/18. Усі бажаючі мали змогу спостерігати за його створенням, відвідавши майстер-клас.

   

  

На протязі всього тижня учні з нетерпінням чекали розіграшу лотереї. Переможці отримали відповідні сертифікати, які підтверджували право власника на приз.

Але найочікуванішою подією дня, звичайно, стане дискотека в стилі дуель-шоу, яка і завершить святковий марафон присвячений Дню Святого Валентина.

Майстер – клас приготування теплого салату «Пангасіус зі смаженими бананами»

admin | Uncategorized

06.02.2019 у  лабораторії кухарів був проведений майстер – клас теплого салату «Пангасіус зі смаженими бананами».

   Учениця групи 5/16, яка проходила виробничу практику в ресторані «Хутірець» розкрила секрети приготування цієї страви, а також здивувала присутніх цікавим поєднанням смаків риби та банана.

   

   

Дегустація пройшла в жвавому обговоренні страви, ніхто не залишився байдужим.

Дякуємо Шестак Ользі за цікавий майстер – клас.

Тиждень з професії кухар, офіціант

admin | Uncategorized

З  04.02.2019р. по 08.02.2019р.  у ВПГБУ відбувся тиждень з професії кухар, офіціант.

Протягом тижня для здобувачів освіти була запропонована цікава програма.

  • В бібліотеці була сформована виставка сучасної літератури;

   

  • Здобувачі професійної освіти проявили свої творчі здібності у презентації цікавих листівок;
  • Учениця другого курсу Стрижак Ю. була найкращою на олімпіаді з професії кухар, офіціант.

   

  • В групі 5/18 був проведений позакласний захід на тему: Слід від борошна, на якому основна мотивація була бережне відношення до хліба. В цій же групі майстром в/н Шишло Л.М. був проведений відкритий урок «Кулінарна обробка риби та приготування н/ф з неї».
  • Для здобувачів професійної освіти в рамках проекту «Майстер-клас, як засіб до поглинення професійних знань з професії кухар, офіціант» був проведений майстер – клас з приготування страви «Теплий салат з пангасіуса і бананом». Учениця третього курсу Шестак Оля здивувала глядачів поєднання смаків риби та банана.

   

  • Особливого колориту надали конкурси фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професій кухар та офіціант. Конкурсанти проявили свої знання, творчість та професійні здібності.    

Конкурс фахової майстерності

admin | Uncategorized

  08.02.2019р. у лабораторії кухарів відбувся конкурс фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії кухар.

Конкурс проходив в два тури:

  • теоретична частина включала в себе тестові завдання, над якими конкурсантам потрібно було замислитися та проявити кмітливість;
  • практична частина включала в собі три завдання, один з яких творчий.

   

Конкурсанти старанно підійшли до виконання завдань. На конкурсі панувала дружня атмосфера, всі щиро привітали переможницю конкурсу, ученицю групи 5/17 Михайлову Анастасію (майстер в/н Гула О.Л., викладач Скрипник Л.В.). Бажаємо Анастасії подальшого професійного зростання.

  

 

Тематичний захід: “Шлях до професії через книгу”

admin | Uncategorized

«В житті кожного з нас була книга після, якої в нас щось змінювалося».Ось одна з таких книг – «Рассказы о Патоне» И.Малышевского допомогла визначитися з вибором професії, а отже привела до нас у ВПГБУ учнів, які нині здобувають професію: «Слюсар-ремонтник. Електрогазозварник. Стропальник».

    


За збігом обставин це трапилося в недалекому минулому 2018 році, коли Україна разом з з генієм українського електрозварювання Борисом Євгеновичем Патоном відзначала 100 – літній ювілей вченого. Отож з початку навчального року учні гр.Т-4-18 працювали в бібліотеці: знайомилися з біографією Бориса Патона, відшукували цікаві факти в інтернеті, переглянули не один відеозапис, отримали справжнє задоволення від перегляду фільму «Феномен Патона».

27 листопада 2018 року подарунком до 100 – річчя з дня народження Б.Є.Патона став тематичний вечір:«Борис Патон. Праця на все життя» На мою думку, діти охоче займалися цим ще й тому, що відчували свою причетність до професії про яку Борис Патон сказав: «Без зварювання життя неможливе». А ще тому, що разом з ними працювали і їх наставники: методист Аліна Василівна Кузьменко, викладач спецдисциплін Ірина Олександрівна Дробаха, майстер виробничого навчання Анатолій Миколайович Шокало.
Зібравши багатющий і надзвичайно цікавий матеріал ми не могли не поділитися ним з учнями шкіл. Тому 6 лютого завітали до центральної бібліотеки міста куди запросили і учнів 9 та 10 класів ЗОШ 1-3 ступенів № 2
На захід «Б.Є.Патон – український вчений зі світовим ім’ям. Шлях до професії через книгу»
Щиро дякуємо учням і їх наставникам за цікавість і спілкування.
І звичайно ж велике спасибі директору ЦБС – Олені Володимирівні Дудко та методисту Марині Вікторівні Шляховій, які завжди готові прийти на допомогу.

Відкритий урок в/н по темі: “Механічна кулінарна обробка риби. Приготування напівфабрикатів”

admin | Uncategorized

7 лютого Шишло Лариса Микоалївна  майстер в/н провела відкритий урок виробничого навчання по темі: “Механічна кулінарна обробка риби. Приготування напівфабрикатів”.

Епіграфом до уроку стала східна мудрість: “Якщо людині подарувати рибу, людина буде ситою один день, якщо дві рибини- два дні, а якщо людину навчити готувати рибу, людина буде ситою все життя.”

На уроці здобувачі освіти отримали знання, які будуть використовувати в професії. Вивчили технологію розбирання риби на шматки-кругляки та філе.

   

   

Шишло Лариса Миколаївна власноруч підготувала вирів. Це картина з рибних кісточок, саме це і стало ще однією мотивацією для приготування страви з риби.

 

 

Конкурс професійної майстерності з професії “Офіціант”

admin | Uncategorized

   5 лютого у ВПГБУ був проведений конкурс професійної майстерності з професії Офіціант серед учнів 3 курсу групи 5/16 (майстер в/н Ганонченко І.Ю., викладач Скрипник Л.В).

   

       Конкурсанти з легкістю справились з теоретичними завданнями. Під час практичного туру здобувачі освіти порадували присутніх яскравими формами складання серветок, довили, що можуть швидко і якісно засервірувати стіл відповідно визначної події.

Найбільше емоцій викликав практичних конкурс з приймання замовлень. Конкурсанти проявили свою винахідливість та професіоналізм при вирішені нестандартних ситуацій.

Вітаємо переможницю конкурсу – Пасько Вікторію!

Виховна година на тему “Слід від борошна”

admin | Uncategorized

4 лютого у Вищому професійному гірничо-будівельному училищі було проведено виховну годину на тему: “Слід від борошна” .

   

   

Майстер виробничого навчання, Шишло Лариса Миколаївна, познайомила своїх вихованців, групу 5/18, які навчаються за професією “Кухар, офіціант, контролер-касир”,  з історією виникнення та вирощування хліба, з народними звичаями та обрядами нашого краю.

Метою заходу було виховувати шанобливе ставлення до хліба, повагу до праці хлібороба, пекара, кухара. Формувати інтерес до обраної професії, виховувати почуття патріотизму й гордості за Україну, любов до рідної землі, свого народу.

Здобувачі освіти групи 5/18 підготували страви з черствого хліба та з радістю пригощали гостей.

Заняття школи молодого майстра

admin | Uncategorized

30 січня у Вищому професійному гірничо-будівельному училищі було проведено чергове заняття школи молодого майстра на якому розглядалася тема : “Клепання”. Вступний інструктаж провела майстер в/н Рябич Лідія Євгеніївна, а практичну частину – майстер в/н Шокало Анатолій Миколайович.

 

    

Майстри в/н передали свої знання, уміння та навички, поділилися досвідом із молодими майстрами-початківцями, які теоретично та практично засвоїли матеріал. 

Заняття школи молодого майстра продовжуватимуться і надалі.