admin | Uncategorized

МІЖАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

21 лютого 2018 року у Міжнародний день рідної мови, який з 2000 року відзначають у всьому світі з ініціативи ЮНЕСКО, щоб сприяти захисту і збереженню всіх мов народів світу, учні Вищого професійного гірничо-будівельного училища обговорювали проблеми збереження рідних мов в іншомовному оточенні.

У сучасному мультикультурному світі багато традиційних цінностей опиняється під загрозою, і серед них – збереження національних мов у громадах, силою обставин відірваних від своєї історичної батьківщини. Тисячі людей у цілому світі залучені у міграційні процеси. Це сприяє взаємному культурному і мовному збагаченню, але також дає поштовх до вироблення єдиної уніфікованої наднаціональної культури, відмови від історичних коренів. Найбільше у міграційному вирі страждають національні мови: вже у другому-третьому поколінні мігранти, аби швидше адаптуватися до нової країни проживання і забезпечити собі гідне місце у суспільстві, переходять на мову нової держави або на одну зі світових мов, частково чи повністю втрачаючи мову своїх предків. Тому метою заходу було привернення уваги до питань збереження рідної мови в іншомовному оточенні, окреслення шляхів спротиву асиміляції та збереження національної ідентичності.

Подальша доля нашої мови залежить від нас! Від того як буде рідне слово бриніти в нашій душі, як воно буде жити в ній! Тож вболівайте за рідне слово, вірте в його чарівну силу, адже воно того варте, бо це мова нашої країни!

Українська мова неозора,

Ти безмежна,як небо і зорі!

Ти прекрасна як сонце і квіти!

Наша нене,а ми твої діти !