admin | Uncategorized

ФЛЕШМОБ ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Т. Г. ШЕВЧЕНКА

І  милосердному молюсь,
Щоб ви лихим чим не згадали…
Т. Г. Шевченко

У березні 2019 року вся світова громадськість відзначає 205-річчя від дня народження геніального поета України – Тараса Григоровича Шевченка. Протягом двох століть твори Шевченка активно друкувалися як в Україні так і поза її межами. З’явився величезний пласт літератури, яка досліджувала різноманітні аспекти многогранної Шевченкової творчості. Вітчизняні та зарубіжні шевченкознавці наводять різні думки і інтерпретації спадщини письменника, але майже всі, шукаючи ключ до його творчості, знаходять його в українській народній поезії.

«Шевченко як поет – це був сам народ, що продовжував свою творчість», «поезія Шевченка – безпосереднє продовження народної поезії», – проголошував, наприклад, М. І. Костомаров. Т. Г. Шевченко підняв на найвищий рівень ту дорогоцінну духовну спадщину, яку протягом віків створювали українські безіменні генії – творці народних пісень. Він здобув українській літературі загальне визнання і гідне місце в ряду національних культур світу, і, за словами Рауля Чилачави, «одним із перших гарантував вічність своєму народові, своїй мові, своїй культурі».

Учні групи 5/18 ВПГБУ (Ващенко Катерина, Клєстова Катерина, Сальніков Євгеній, Сотнік Діана) та викладач української мови та літератури Овчар А. С. долучилися до флешмобу з нагоди 205 – ї річниці від дня народження великого Кобзаря. Здобувачі освіти зачитали вірш Шевченка «Заповіт».