Course Details

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled.

Водій великовантажних автомобілів БєлАЗ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
admin

Водій великовантажних автомобілів БєлАЗ

Найбільш масовою професією на автомобільному транспорті є професія водія автомобіля. Доля водія, пасажирів і пішоходів, цілість вантажів, шляхового обладнання і самого автомобіля багато в чому залежать від автослюсаря — спеціаліста, який готує автомашину в дорогу. Автомобіль – колісний безрейковий транспортний засіб, що приводиться в дію власним джерелом енергії. Автомобілями перевозиться понад 70% вантажів, пасажирів – у 10 разів більше, ніж залізницею, в 300 разів більше, ніж авіацією. Таким чином, автотранспорт – важлива складова соціально-економічної сфери суспільства, що істотно впливає на загальний рівень цивілізованості країни.

Історична довідка. Ще в XVII ст. були люди, які намагалися створити екіпаж, до якого не потрібно запрягати коней, але такі екіпажі пересувалися за рахунок зусилля іншої живої сили – самих пасажирів або лакеїв. В цей же час французький інженер Нікола-Жозеф Кюньо створив перший паровий автомобіль-тягач, призначений для артилерійської зброї. Перші спроби не дозволили створити повноцінний автомобіль. За великим рахунком, не були автомобілями і парові омнібуси, що з’явилися в Англії в XIX ст. Будучи занадто важкими, вони споживали величезну кількість води і палива і вимагали ретельної і тривалої підготовки до походу. Омнібуси рухалися повільно, руйнували дороги, програвали залізничному транспорту, який вже тоді з’явився. Але свою роль ці машини в історії автомобілів зіграли – була доведена можливість механічного пересування, створені та випробувані основні вузли і механізми. Однак саме ці, здавалося б, безглузді машини і дали початок історії автомобілів…

Професійна діяльність. У Вищому професійному гірничо-будівельному училищі навчають керувати автомобілем БілАЗ – 75145. Такий автомобіль має довжину 11м 38 см, ширина автомобіля становить 6м а висота 5м58см, при піднятій платформі висота становить 11м. Потужність двигуна становить 1200 кінських сил, вага автомобіля 96 т, вага вантажу – 120 т. Коштує такий автомобіль понад 1 млн. умовних одиниць.

Майстерність водія залежить від точності, швидкості та надійності його дій, наявності у нього певних особистих якостей. Крім цих зовнішніх факторів на поведінку водія впливають також внутрішні, наприклад самопочуття, думки. Саме вони відволікають водія від керування і можуть призвести до аварії. Водію потрібно мати гарну м’язово – рухову пам’ять. Завдяки їй водій, не дивлячись, перемикає механізми керування, але це досягається з часом, внаслідок вправ з водіння. Йому також необхідна розвинена довготривала та оперативна зорова пам’ять, що допомагає подумки бачити всі особливості маршруту, одночасно реагуючи на зміни які відбуваються. Особливо важливим для водія є вміння швидко і правильно оцінити обстановку, що дозволяє уникати дорожньо-транспортних пригод.

Для того, щоб керувати таким автомобілем учні вивчають його будову, правила дорожнього руху, навчаються практичному водінню автомобіля. Пальним для практичного навчання безкоштовно забезпечує Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат. Для вивчення правил дорожнього руху кабінет обладнано комп’ютерною системою “КОМПАН – Т” з повним програмним забезпеченням. Для практичного навчання використовуються автомобілі ГАЗ-53, МАЗ-5549, ВАЗ-2107, БілАЗ-540.

У кожній професії можна виділити найбільш важливі психофізіологічні властивості людини – оператора складної системи, що дозволяють безпечно і якісно виконувати необхідний обсяг робіт.

Для водія такими властивостями є:

  • Зорові відчуття.
  • Слухові відчуття.
  • Відчуття рівноваги, прискорень, вібрацій.
  • Пам’ять.
  • Мислення.
  • Оперативні якості.
  • Реакція.
  • Емоційний стан.