Електрогазозварник

admin

Електрогазозварник (3 розряд)

Як відомо, роль металу в житті людини переоцінити важко. Кожного дня кожен із-нас працює з металом, не залежно від вибраної вами професії чи то лікар, або вчитель, і навіть вихователь. Завдячуючи своїй відносній простоті і застосування, ми в даний час можемо з’єднувати метали швидко та легко.

Історична довідка. Зварювання – надійний та економічний спосіб нероз’ємного з’єднання металу. Але перед цим ще в прадавні часи люди використовували паяння для виготовлення зброї, ювелірних виробів, знарядь праці. Існує думка, що слово «зварювання», «зварити» – походить від імені слов’янського бога ковальської справи Сварога. Перші прості методи зварювання застосовувались в V- ІІ тисячолітті до н.е. в районах Єгипту та Ірану. Зварювали в основному деталі з міді, які розігрівали, а потім здавлювали. Так виникло так зване «ковальське зварювання».

З ІІ тисячоліття до н.е. почалася ера використання заліза. Але знову виникли труднощі тому, що цей метал довго не піддавався обробці через високу температуру плавлення (біля 1500 С0). А вже в 1885 році було надано заявку на патентування способу з’єднання і роз’єднання металів за допомогою електричної дуги між металевим виробом та вугільним електродом, для живлення якої використовувалася акумуляторна батарея. Цей рік офіційно вважається офіційною датою появи електричного дугового зварювання.

У 1888 році видатний російський інженер-металург, винахідник М.Г.Слав’янов винайшов спосіб дугового електрозварювання металів електродом, що плавиться. Наприкінці ХІХ століття французький хімік Ле-Шательє винайшов ацетиленокисневе полум’я, а на початку ХХ французькі інженери Пінар і Фуше застосували його для зварювального пальника. Так розпочалося промислове освоєння газового зварювання.

У цей період був винайдений спосіб термічного зварювання, заснований на реакції окислення активних металів, таких, як алюміній і магній. Технології електродугового зварювання безперервно вдосконалюються та розвиваються. В наш час широкого розповсюдження набули різноманітні види зварювання: лазерне, електронно-променеве, під флюсом, зварювання тиском, електрошлакове та інші.

В Україні вперше в світі були розроблені та стали використовуватися електричні контактно-стикові зварювальні машини та машини для точкового та багато точкового електричного зварювання, автоматичні зварювальні апарати, які створені Є.О. Патоном.

Професійна діяльність. Зварник працює як в цехах, так і на відкритих майданчиках в одну-дві зміни. Також він користується пільгами і має право на додаткову відпустку, безкоштовне спеціальне харчування, забезпечується спецодягом та взуттям. Розроблено технології, створені устаткування і матеріали, що дозволяють виконувати зварювання в найрізноманітніших умовах: на землі, під водою і в космічному просторі. Спеціалісти можуть зварювати спеціальні сталі, кольорові і рідкісноземельні метали та їх сплави. Сучасні зварні конструкції не бояться високих температур, тиску і радіації. Вони призначаються для атомної промисловості, кібернетики, теле – та електромеханіки, інших галузей техніки. Для того, щоб оволодіти професією електрогазозварника, необхідні знання шкільних предметів.

Електрогазозварнику необхідна увага, обережність, чітка координація рухів, висока чутливість рук, добрий фізичний стан.