Course Details

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled.

Машиніст екскаватора

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
admin

Машиніст екскаватора (5 розряд)

Машиніст керує екскаватором на гусеничному чи колісному ходу, виконує виймання ґрунту,гірської породи, їх переміщення або вантаження на транспортні засоби, виконує поточний ремонт машини. Екскаватор — спеціальна самохідна землерийна машина для переміщення та виймання ґрунту, гірської породи тощо. Екскаватор складається з поворотної платформи, кабіни, ходового пристрою, ковша та висувної стріли, яка наслідує людську руку.

Історична довідка. Ідея створити подібну машину належить Леонардо да Вінчі, який на початку XVI ст. запропонував схему екскаватора. Вважається, що перші екскаватори були паровими машинами, їх ранні версії називали “паровими лопатами”. Вони використовувались у найважливіших будовах та інженерних проектах історії таких, як Панамський канал або будова залізниці Балтимор-Огайо.

Перші екскаватори були побудовані в Росії ще на початку дев’яностих років 19 століття на колишньому Путилівському заводі.

Професійна діяльність. Крім слюсарної справи, машиніст екскаватора повинен добре розумітися в системах охолодження, змащення і живлення двигунів, знати правила технічної експлуатації екскаваторів з різноманітними видами силового і змінного робочого обладнання, основні дані з техніки безпеки, а також правила дорожнього руху. Він визначає, як і де поставити екскаватор. У процесі роботи машиніст знаходить оптимальний кут нахилу, щоб захопити якомога більше ґрунту і не розгубити його, розраховує швидкість і кут його переміщення до самоскида, щоб вивантажити грунт, гірську породу та ін. Також машиніст екскаватора здійснює технічне обслуговування машини і дрібний ремонт.

Разом з професією «Машиніст екскаватора», випускники отримують професію «Слюсар-ремонтник» і «Стропальник»

Сьогодні у нашому регіоні потреба у робітниках з професії «Машиніст екскаватора» дуже велика тому, що працює успішно Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат, ТОВ “Єристівський ГЗК», будується «Біланівський ГЗК». Існує можливість продовження навчання в гірничих технікумах, інститутах, університетах.

Необхідні якості машиніста екскаватора:

  • узгодженість роботи очей, рук, ніг;
  • нормальний зір;
  • зосередженість, спостережливість та обережність;
  • здатність розподіляти увагу, стежити одночасно;
  • за ґрунтом, що розробляється, за роботою механізмів, за діями водіїв при навантаженні ґрунту в самоскиди і вантажівки;
  • точність виконання трудових функцій.