admin | Uncategorized
Бібліотечна декада у
Вищому професійному гірничо-будівельному училищі.
«Бібліотека – центр творчого розвитку учнів» . Під таким гаслом пройшла чергова обласна декада в бібліотеках ВПГБУ, приурочена 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського.
Розпочалася декада, як зазвичай, книжковими виставками та викладками і оголошенням учнівського марафону “Штрихи до портрета Василя Сухомлинського”. Учасники марафону відвідали Павлиську школу і музей В.Сухомлинського та привезли цікавий матеріал про історію школи. Завдяки унікальним фото вдалося здійснити віртуальну подорож до Павлиської школи і познайомитися з її становленням від церковно-приходської до наших днів.
Бібліотека також гостинно запросила до участі в марафоні майстрів олівця і пензля. Малюнки, в яких відображені герої творів Василя Сухомлинського, склали чудову “Мозаїку творчих ідей”. На засіданні круглого столу разом з викладачами було розглянуто план та участь у проведенні декади. Присутні ознайомились з презентацією “Педагогічна спадщина Сухомлинського”.
Засідання методичної комісії теж було присвячене ювілею видатного педагога. Класні керівники ВПГБУ зібралися щоб поговорити про педагогічну систему
В. Сухомлинського. Якою хотів бачити школу педагог, вихователь, директор Павлиської школи, як будувалися відносини в очолюваному ним навчальному закладі.
Учнівський і педагогічний колективи активно долучилися до участі в флешмобі “Читаємо Сухомлинського”. Були використані оповідання, притчі Василя Олександровича. Активними учасниками флешмобу стали учні групи 1/16,1/17 та
Ж. Коробка ( гр.8/16) .
На годину спілкування «Людина з великою душею і талантом вчителя» з презентацією книги І.Цюпи «Василь Сухомлинський» були запрошені учні групи 2/18. Разом з бібліотекарем хлопці пройшли життєвим і творчим шляхом великого педагога, дізналися про трагічні та щасливі моменти його життя. Завершився захід переглядом казки педагога і письменника «Слід на землі». Слід, який повинна залишити кожна людина.
Активну участь в підготовці і проведенні вечора пам’яті “Василь Сухомлинський – красиве і горде ім’я” прийняли учні групи 1/16 С. Єрух та Я. Зарівчацький.
Багата цьогорічна декада на цікаві арт-зустрічі . Учні групи 5/18 мали нагоду познайомитися з ліричними та гумористичними віршами , казками на сучасний лад міської поетеси Ніни Дмитрівни Радченко. Захоплено аплодували учні автобіографічним творам гості («Сни з дитинства», «Материнський рушник», «Молитва матері» та ін.).
« І вірую я, що у світі жорстокім,
У світі насилля, убивства і зради
Краса переможе, добро переможе
І житимуть люди, любові заради », – такими оптимістичними рядками закінчила зустріч поетеса.
Твердження, що людина може реалізувати себе лише в одній сфері – хибне.
Гість, який завітав до майбутніх залізничників і кухарів не лише чудовий лікар, а й талановитий письменник. Володимир Васильович Ковпак є автором численних публікацій у науково- популярних виданнях України. На сьогодні в його арсеналі 7 книг, які уже декілька разів перевидавались. Він лауреат 6 відомих премій. Своїми творами автор піднімає особливо актуальну тему людини і природи, намагається дати відповідь на питання: що буде з людиною у майбутньому, у чому сенс життя, як лікар – інфекціоніст йде із живим літературним словом до молоді, впливає на їх свідомість життєвими історіями. Володимир Васильович відповідав на численні питання слухачів і наостанок подарував бібліотеці училища 2 примірника своєї останньої книги.
«Павлиський романтик» – таку назву мала зустріч з Мандригелею Людмилою Микитівною. Викладач охоче поділилася своїми спогадами про навчання в Павлиській середній школі, яку вона закінчила в 1970 році. Людмила Микитівна, як завжди цікаво, розповідала про виховання творчої особистості в школі, яку очолював Василь Сухомлинський: про культ праці, природи, рідної мови, уроки мислення, уроки під відкритим небом, казки, які складали учні (і, зокрема, про казки, складені нею особисто), про уроки історії, які читав великий педагог.
Море позитиву отримали кращі читці від спілкування з малюками дошкільного закладу «Дзвіночок», яким вони розповідали казки,читали оповідання, в дарунок маленькі слухачі отримали малюнки до творів В. Сухомлинського.
В останній день декади на спільному чаюванні були підведені її підсумки.
За особисту участь у заходах бібліотекарі ВПГБУ і бібліотечний актив щиро вдячні заступнику директора з виховної роботи Оксані Петрівні Сакун, методисту Аліні Василівні Кузьменко, викладачам Ігорю Михайловичу Грицаку, Вікторії Віталіївні Чімбір, Ірині Олександрівні Дробасі, Людмилі Микитівні Мандригелі, майстру виробничого навчання Наталії Петрівні Чаплинській.