Б і б л і о т е ч н и й у ї к – е н д

            

Здавна в усьому світі славились українські дівчата. Їм у всі віки були притаманні неповторна врода, світлий розум, працьовитість , ввічливість, багата фантазія і, звичайно, велика шана, любов і повага до рідного краю.

І багатьма такими рисами наділені  учасниці конкурсу «А я просто українка, україночка»,  що пройшов в Вищому професійному гірничо-будівельньму училищі . Це майбутні кухарі і швачки: Проценко Настя, Яцина Ольга, Курченко Валентина, Чайка Аліна, Полубояринова Вікторія.

На конкурсанток чекали  нелегкі випробування.  В оригінальній формі, а інколи і власними віршами,  вони  розповідали  про свої захоплення і уподобання.

Крім того, дівчата співали українські пісні, показали себе вправними господинями, демонстрували високу моду по – українські, в конкурсі «Розумниця» заробляли бали розумом і кмітливістю тощо.

Конкурс «Секрети бабусиної скриньки»,  показав  наскільки наші  учасниці знають звичаї і традиції нашого народу, що виробилися протягом багатьох століть.

В кожній з  конкурсанток була своя неповторність. Саме її відзначили  судді.  А титул «Міс Чарівна україночка» по праву було присвоєно Яцині Ользі ( гр. 5/15)

Вітаємо  всіх конкурсанток.  Нехай щастить їм  у житті, нехай  завжди  будуть впевнені у собі і пам’ятають , що кожна з них – найкраща.

 

 Читацька конференція  «Великий педагог і письменник – А.С. Макаренко»

   
13 березня в будівельному відділенні Вищого професійного гірничо-будівельного училища відбулася читацька конференція присвячена 130 річниці від дня народження А.С. Макаренка.
В читацькій конференції взяли участь першокурсники та їх класний керівник
Іванна Павлівна Марчук, методист Аліна Василівна Кузьменко та бібліотекар
Катерина Олександрівна Копил.
Бібліотекар ознайомила з біографією А.С.Макаренка та разом з присутніми на заході співставила життя комунарів тоді і учнівської молоді сьогодні.
Іванна Павлівна в своєму виступі приділила увагу вихованню дітей в колективі.
Цікавою і змістовною була розповідь Аліни Василівни. Адже її бабуся працювала в колонії ім. Горького в с. Ковалівка, а сама вона є випускницею школи для обдарованих дітей, яка розташована на території колишньої колонії.
Учасники заходу переглянули фрагменти з кінофільму «Педагогічна поема».

Великий син великого народу
  
У росяні вінки заплетенні суцвіття
До ніг тобі, Титане, кладемо.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
Тебе своїм сучасником звемо.
В. Симоненко

Доля Тараса Шевченка нагадує фантастичний маятник: хлопчик-сирота, син кріпосних селян раптом опиняється в центрі столичного художнього життя, ходить улюбленцем у великого К. Брюллова – і зворотній помах:

10-ти річна солдатчина у глухій окраїні імперії… І знову – Петербург, дружба із М. Щепкіним, сімейством Аксакових… Незмінним залишалось одне – дошкульна думка про батьківщину, пекучий біль про обездолених, несприйняття будь-якої несправедливості.

Вшанування пам’яті величного митця, чиє ім’я не згасає впродовж століть, чиї твори вчать бути Людиною, чиї пісні наповнюють серця патріотизмом уже стало традицією  в  Вищому професійному гірничо-будівельному училищі. І, як зазвичай, до Шевченківських днів долучилися бібліотекарі навчального закладу.

Оформлені книжкові виставки, викладки, літературний ринг «Сторінками життя великого Кобзаря»,  презентація “Т.Г. Шевченко – художник”, яку підготували і провели учні будівельного відділення допомогли, в першу чергу першокурсникам, відкрити для себе Т.Г. Шевченка як поета, художника, борця за волю народу. Всі заходи  супроводжувались  відеоматеріалами.

204 роки минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.

 

     Слово наше рідне – слово українське

            

Недарма кажуть,  що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так.

21 лютого ми святкуємо Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні  також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

Не обійшли увагою це свято і в  гірничому відділення ВПГБУ. 21 лютого бібліотекар запросила мешканців гуртожитку на ерудит-шоу «Плекатимеш мову, розквітнуть слова».

Команди дівчаток і хлопців пройшли через 11 випробувань та  показали свою кмітливість,  знання  мови, красномовство.

«Найбiльше i найдорожче добро кожного народу – це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя i своï сподiванки, розум, досвiд, почування», – писав Панас Мирний.

     Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

Відзначення 28 річниці виведення військ з Афганістану

      
В бібліотеці будівельного відділення Вищого професійного гірничо-будівельного училища відбулася презентація матеріалів пошукової роботи: «Афганістан: знати, пам’ятати, не повторити». Готуючись до чергової річниці виведення військ з Афганістану, учні  будівельного відділення ВПГБУ поповнили бібліотеку електронними версіями книг про події в Афганістані :
– Микола Чабан «Кандагар»;
–  Волошенюк В.В. «Кадеты Киевского СВУ»;
– Новіков В. «Ціною честі»;
– Волошенюк В.В. «Взвод  десантно-штурмовой».

 

Тематичний захід «Словесна отрута».

  

На   життєвих прикладах учні впевнились, що словом можна допомогти людині, вилікувати і, навіть, змінити її долю.

Але, на превеликий жаль, нашу мову все більше засмічують лихослів’я.

Разом з бібліотекарем учні шукали причину цього явища, дізнавалися історію виникнення лихослів’я. З цікавістю  слухали майбутні зварювальники про багаторічні різнопланові дослідження впливу лихослів’я на здоров’я людини. І були здивовані, що брудні слова сприяють швидкому старінню,  страждає психіка людини і структура молекул ДНК.

В кінці заходу учні вибирали одну із двох доріг: першу – де не буде лайок , нецензурних слів, а тільки успіхи та впевненість в майбутньому та другу – з лихослів’ям, перепонами, хворобами, проблемами. Вибір був очевидним.

  • Share :